Equip

 

INVESTIGADOR PRINCIPAL:

José Enrique Gargallo Gil (Universitat de Barcelona; gargallo@ub.edu).

 

DISTRIBUCIÓ DEL TREBALL ENTRE ELS MEMBRES DEL PROJECTE (per llengües, varietats o àmbits romànics; amb ordenació geogràfica aproximativa, d'oest a est):

1. Portuguès de Portugal i d'ultramar: Lucília Chacoto (Universidade do Algarve; lchacoto@ualg.pt).

2. Gallec: María Pilar Río Corbacho (Universidade de Santiago de Compostela; mariapilar.rio@usc.es).

3. Espanyol d'Espanya i d'Amèrica: Antonio Torres Torres (Universitat de Barcelona; torres@ub.edu).

4. Català i àmbit iberoromànic en el seu conjunt: José Enrique Gargallo Gil (gargallo@ub.edu), Maria-Reina Bastardas (reina.bastardas@ub.edu) i Joan Fontana i Tous (joan_fontana@ub.edu) [Universitat de Barcelona]. Amb la col·laboració de Vicente Franco Anchelergues.

5. Occità: Aitor Carrera Baiget (Universitat de Lleida; aitor.carrera@filcat.udl.cat).

6. Francès, varietats d'oïl i francoprovençal: Guylaine Brun-Trigaud (Université Nice Sophia Antipolis; gbrun@unice.fr).

7. Italià i varietats italoromàniques (sard inclòs): Elisabetta Carpitelli (Université Nice Sophia Antipolis; Elisabetta.Carpitelli@u-grenoble3.fr).

8. Àmbit retoromànic. Prospeccions als llindars de l'àmbit germànic: Gabriele Iannàccaro (Università degli Studi di Milano-Bicocca; gabriele.iannaccaro@unimib.it).

9. Romanços d'Ístria. Prospeccions als llindars de l'àmbit eslau: Nikola Vuletić (Universitat de Zadar; nvuletic@unizd.hr).

10. Romanès: Joan Fontana i Tous (Universitat de Barcelona; joan_fontana@ub.edu).

11. Representació cartogràfica dels materials: Xosé Afonso Álvarez Pérez (Centro de Linguística da Universidade de Lisboa, CLUL; xalvarez@clul.ul.pt).

12. Anàlisi de la distribució areal dels refranys: José Enrique Gargallo, Maria-Reina Bastardas (Universitat de Barcelona) i Xosé Afonso Álvarez (CLUL).